VİDEO

“Doğruluk Mu, Cesaret Mi?”

Nihan Kemal’in kendisi için ne hissettiğini merak eder ve onunla doğruluk mu, cesaret mi oynamak ister. Kemal’e “Doğruluk Mu, Cesaret Mi?” diye sorar. Kemal “Doğruluk” deyince Nihan onun için ne ifade ettiğini sorar.

Kemal onu ilk gördüğünden beri beğendiğini söyler. Çizdiği portrelerdeki hüznü mutluluğa çevirdiğinden beri, otobüsün camındaki buğuya yaptığı çiçekten beri, ayrıldıkları gece eline yaptığı sonsuzluk işaretini yaptığından beri onu beğendiğini anlatır. Nihan duydukları karşısında çok etkilenir ve mutlu olur.

Daha sonra Kemal “Doğruluk mu, cesaret mi?” diye sorar ve Nihan “Cesaret” cevabını verir. Bunun üzerine Kemal bir şey isteyemez, Nihan önce Kemal’in yüzüne dokunur, daha sonra Kemal’i dudaklarından öper.

Kemal ve Nihan tekneye binip etrafı izlemeye başlarlar. Yeniden birbirlerini öperler ve bu sırada Kemal’in arkadaşı Salih ile kız kardeşi Zeynep tekneye gelirler. Salih Kemal’i görünce Zeynep’i kolundan çeker ve tekneye gitmekten vazgeçerler. Zeynep abisini görünce onun adına çok mutlu olur.