Reklamı Kapat

Kara Sevda 1. Bölüm Maden Ocağı Kazası…

Kemal mühendis olarak Zonguldak kömür maden ocağına gitmiş ve burada mühendis olarak çalışmaya başlamıştır. Bir süredir burada çalışmaktadır, çalışanlar da Kemal’i çok sevmişlerdir.

Kemal yine çalışanlarla beraber maden ocağına girer, çalışanlardan biri Kemal’e evinden fasulye turşusu getirmiştir, patron çalışanların Kemal’i ne kadar çok sevdiklerine şahit olmuştur. İnceleme yaparlarken bir yerde dururlar, Kemal gözlemlerini patrona anlatır, o sırada çalışanlar gaz geldiğini bildirerek kaçmaya başlarlar.

Kemal herkese maskesini takmasını emreder. Kendisi de maskesini takar ve tam bu sırada göçük meydana gelir. Kemal’in üzerine de bir blok düşer.

Yaşanan facianın ardından herkes maden ocağına koşar, Kemal kendine gelince yığınların arasından çıkmayı başarır ve göçük altında kalanlara yardım etmeye koşar. İçeridekilere nakliyat kuyusuna gitmeleri için bağırır.

Bu sırada Nihan da televizyondan göçük haberini duyar. Kemal’in babası da televizyonda haberi duyunca fenalık geçirir.

Maden ocağı işçilerinden dışarıda olanlar nakliyat borusundan çıkan dumanı görünce nerede olduklarını anlarlar ve içeridekileri çıkarmak için harekete geçerler. Çalışanlar teker teker dışarı çıkar ve mühendisin içeride olduğunu haber verirler. Yardıma gelenler Kemal ve patronu bulurlar, onlara dışarı çıkmaları için yardım ederler.

Kemal dışarı çıktığında muhabirler onunla röportaj yapmak isterler, Kemal kısa bir röportaj yapar, ailesi ve Nihan onu televizyondan izler.

karasevdaizlenet-kara-sevda-1-bolum-maden-ocagi-kazasi