Star TV’nin Eylül ayında izleyici karşısına çıkaracağı ve büyük merak uyandıran yeni dizisi Kara Sevda dizisinin konusu bir hayli dikkat çekiyor.

Kara Sevda Dizisi

Geçtiğimiz yıl meydana gelen ve 301 madencimizin hayatını kaybettiği Soma Faciasının üzerinden 1 yıl geçtikten sonra o anlarda yaşanan olayları izleyiciye aktarmak isteyen yapımcılar, maden ocaklarında yaşanan olaylara dikkat çekmek amacıyla Kara Sevda dizinin ana konusu olarak maden ocaklarını seçtiler.

Kara Sevda dizisinin çekimlerine ise Türkiye’nin en büyük taş kömürü madeninin bulunduğu Zonguldak’ta başlandı ve burada özel bir maden şirketine ait maden ocağında dizinin çekimleri yapıldı.

Dizide Burak Özçivit maddi zorluklar içinde büyümüş ve maden mühendisi olmuş bir genci canlandıracak.

Kara Sevda dizisinde geçtiğimiz yıl yaşanan Soma faciasının bir benzeri çekilecek ve yaşanan göçükten bazı çalışanlar kurtulurken bazı çalışanlar hayatlarını kaybedecek. Maden Mühendisi Kemal de bu göçükte kalacak fakat daha sonra göçükten kurtulmayı başaracak. Bu kazadan sonra Mühendis Kemal’in karşısına bi fırsat çıkacak ve tanıştığı bir genç kız vasıtasıyla bir anda zengin olacak.

Dizi daha sonra senaryo gereği İstanbul’a taşınıp Mühendis Kemal ve Nihan’ın hayatı İstanbul’da devam edecek.

Kara Sevda dizisi ile ilgili gelişmeler için sitemizi takipte kalınız.