Reklamı Kapat

Kemal Nihan’a Evlenme Teklif Ediyor!

Kemal ve Nihan birbirlerine deli gibi aşık olmuşlardır. Aralarındaki sosyal farklılığa rağmen Nihan Kemal’i birlikte olmaya ikna etmiştir. Fakat Emir’in kardeşinin cinayet işlemesi ile Nihan’ı tehdit etmesiyle Nihan Kemal’den vazgeçip Emir’le evlenmek zorunda kalmıştır.

Kemal ise hiçbir şeyden habersizdir ve Nihan’ın aşkları ile ilgili düşündüklerinden cesaret alan Kemal Nihan’a bir sürpriz hazırlar. Teknede buluşmaya karar verirler. Nihan geldiğinde çok mutsuzdur, Kemal bunu fark etmemiştir.

Nihan’ın elini tutup onu çok sevdiğini, onsuz yapamayacağını söyler. Daha önce hiçbir şeyden korkmazken şimdi Nihan’ı kaybetmekten korktuğunu, ona hiçbir şey veremeyeceğinin farkında olduğunu, fakat tek verebileceği şeyin hayatı olduğunu söyleyip sakladığı tek taş yüzüğü çıkarır ve Nihan’a evlenme teklif eder.

Nihan ise gözyaşlarını tutamamaktadır, fakat sevinçten değil üzüntüden ağlamaktadır. Nihan ona “Hayır” cevabını verir, Kemal çok şaşırır. Nihan Kemal’e onunla evlenemeyeceğini, kendisini affetmesini, buradaki hayatını bırakıp kendisiyle gidemeyeceğini, Kemal’in haklı çıktığını ve hayatlarının birbirine denk olmadığını söyler. Kemal çok şaşkındır.

Nihan Kemal’e kendisini unutmasını söyleyip tekneden ayrılır. Kemal hayal kırıklığı içindedir, Nihan’ın sözleri beyninin içinde yankılanır.

Bu sırada Nihan’ın annesi de Kemal’in ailesine gidip oğullarının Nihan’ın peşini bırakmasını söyler. Tam bunun üzerine Kemal gelir ve bir daha kızını rahatsız etmeyeceğini söyler.