Reklamı Kapat

Kemal ve Nihan’ın İlk Karşılaşması…

Nihan zengin bir ailenin ressam kızıdır, çeşitli çizimler yapmakta ve yakında düzenlenecek sergisi için yeni yüzleri çizmeye çalışmaktadır. Farklı yüzler bulmak için bir gün otobüse binmeye karar verir.

Kemal ise orta halli bir ailenin oğludur, okula gitmek üzere otobüse biner. Onun bindiği otobüse Nihan da biner. Nihan şoföre para uzatır, akbili olmadığını anlayan şoför birisinin akbil basmasını rica eder. Kemal Nihan’a yardımcı olmak için şoförün yanına gider. Tam o sırada şoförün manevra yapmasıyla Nihan dengesini sağlayamaz ve Kemal’den tutunur.

Kemal akbili basarken şoförün yeniden otobüsü hareket ettirmesi üzerine Kemal ve Nihan ellerindekileri yere düşürür. Onları toplarlarken Kemal’in kitabı da yanlışlıkla Nihan’a gider.

Kemal oturması için Nihan’a yer gösterir. Nihan oturur ve oturduğu yerden çizim yapmaya başlar. Önce Kemal’i çizer, daha sonra karşısındaki adamı çizmeye başlar. O sırada Kemal de Nihan’ın çizim yaptığını fark eder. Kemal durakta iner, o sırada Nihan’ın cama çizdiği şekil Kemal’in dikkatini çeker. Kemal Nihan’dan çok etkilenir.